פרסום באתר | קשרו אלינו
נט4יו
כל הרשת הישראלית במקום אחד
7/1 9:59

השופטת החליטה – חולה סרטן שגידל קנאביס לא ייעצר

חולה סרטן שנתפס מגדל קנאביס בדירתו בעת שהיה בתהליכים לקבל רישיון קנאביס רפואי ממשרד הבריאות, נעצר על ידי המשטרה אך נשפט לגזר דין קל במיוחד של 250 שעות למען הקהילה, עקב העובדה שגידול הקנאביס נעשה למטרה רפואית. בית המשפט קבע כי למרות משקל הקנאביס הרב – 15 ק”ג (משקל כללי) – מדובר בהחזקה לשימוש עצמי בלבד.


בחודשים האחרונים ניתן לציין מגמה ברורה של פחיתה במספר תיקי הקנאביס שמגיעים לבתי המשפט, או לפחות לאלו המגיעים לידיהם של גורמים שונים בתקשורת ובתעשיית המשפט ברשת, וגם כאשר מגיעים תיקים כאלו לכדי דין לרוב מדובר בדין קל.


תושב חיפה (50) שנעצר על ידי המשטרה לאחר שגידל בביתו צמחי קנאביס במשקל כולל של 15 ק”ג (לא משקל “נקי” של תפרחת), נשפט על ידי בית משפט השלום בעיר לעונש קל במיוחד של 250 שעות שירות למען הקהילה.


במהלך החיפוש שערכה המשטרה בדירתו של החשוב, מצאו השוטרים ציוד גידול הידרופוני שהורכב כחלל מפוזר בתוך חדר שלם בבית שהוקדש למטרה, בין היתר ככל הנראה מספר מנורות גידול ומערכת מים והשקיה אוטומטית.


הפרקליטות ביקשה לגזור על הנאשם עונש שיכלול מאסר בפועל, אך זאת לפני שהוא התברר בתור חולה סרטן שמחלתו נמצאת בשלב מתקדם. לדבריו של סנגורו, עו”ד רונן חליוה, כל הקנאביס בדירה היה מיועד לשימושו האישי של החשוב, שנעזר בצמח כדי לרפא את מכאוביו ולמזער את תופעות הלוואי של הטיפולים הכימותרפיים שעבר.


חלל הגידול הביתי שנתפס | צילום: דוברות המשטרהhttp://rukgp42lxa42pfuo418hwvw4.wpeng ... /01/Home-Grow-300x225.jpg 300w, http://rukgp42lxa42pfuo418hwvw4.wpeng ... /01/Home-Grow-768x576.jpg 768w, http://rukgp42lxa42pfuo418hwvw4.wpeng ... 01/Home-Grow-1024x768.jpg 1024w" sizes="(max-width: 1600px) 100vw, 1600px" />
חלל גידול ביתי שנתפס | צילום: דוברות המשטרה

עוד הוסיף סנגורו של החשוד כי בעת במקביל למעצרו ולכל התהליך המשפטי שעבר, הוא עבר גם תהליך להנפקת רישיון קנאביס מול משרד הבריאות, שלא רק ידוע בתור תהליך ארוך ומתיש, אלא התארך במקרה שלו יתר על המידה.


בצירוף העובדות הללו, כך הוא טען, אי אפשר לשפוט את עבירת הגידול שעבר החשוד אלא על פי הקריטריונים המקלים של המשטרה, שקובעים כי יהיה מדובר בעבירת החזקה לשימוש עצמי בלבד.


שופטת בית משפט השלום בחיפה אורית קנטור, קיבלה את טיעוני שירות המבחן לפיהן מדובר באדם החולה במחלה קשה שאפילו הפסיק את השימוש שלו בקנאביס עקב המקרה, ולא באדם שביצע דבר עבירה לשם רווח אישי או הטבה אחרת, והחליטה לגזור עליו עונש קל שאפילו עומד לדבריה “בניגוד חד לחומרת העבירה”.


העונש שהוטל לבסוף על הנאשם כולל 250 שעות שירות למען הציבור, אותן ירצה הנאשם תחת פיקוח של שירות המבחן, ולא צורף לעונש זה קנס או עונש של מאסר על תנאי שהנם דברים רגילים במקרים שכאלה.


הכתבה השופטת החליטה – חולה סרטן שגידל קנאביס לא ייעצר הופיעה לראשונה ב- מגזין קאנה.


מחבר: מערכת קאנה | קאנה חשיפות: 4
 

האחריות על התגובות למאמרים השונים חלה על שולחיהן. הנהלת האתר אינה אחראית על תוכנן.
השולח
דיון

תגובות פייסבוק

הערה: התכנים המוצגים בעמוד זה ...

התכנים המופיעים במדור זה מועברים אוטומטית מבלוגים ואתרי מידע ברשת, כל הזכויות על התכנים: כולל טקסטים, תמונות, סרטים וכל מדיה נוספת, הינם של יוצרי החומר המקורי בלבד.
אתר נט4יו אינו טוען לבעלות או לזכויות יוצרים על התכנים, אלא רק מצביע עליהם בצורה נוחה ומרוכזת, וכן מקשר אל האתר המקורי עם המאמרים המלאים.
אם למרות האמור לעיל, נתקלת בהפרת זכויות יוצרים, או שתוכן מסויים באתר אינו לרוחך, אנא דווח(י) לנו באמצעות טופס יצירת הקשר ונורידו בהקדם האפשרי מהאתר.
נט4יו
×

הצהרת נגישות

אתר זה מונגש לאנשים עם מוגבלויות על פי Web Content Accessibility Guidelines 2 ברמה AA.
האתר נמצא תמידית בתהליכי הנגשה: אנו עושים כל שביכולתנו שהאתר יהיה נגיש לאנשים עם מוגבלות.
אם בכל זאת נתקלתם בבעיית נגישות אנא שלחו לנו הערתכם במייל (אל תשכחו בבקשה לציין את כתובת האתר).

אודות ההנגשה באתר: